Kupi Prodaj Станови

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 66

0 Se izdava | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se izdava

SE IZDAVA PRAZEN NOV STAN VO NOVO LISICE NA PRVI KAT POGODEN ZA SEKAKVA NAMENA>KONTAKT 071 395-425

Ф   пред 1 седмица - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Iznajmuvam stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Iznajmuvam stan

Iznajmuvam stan,kompletno opremen 40 m2 vo Kapistec na 3 kat,so lift,klima,parno i 1 terasa.Ima dnevna soba so kujna i e...

Ф   пред 1 седмица - Живеалишта -   Skopje

1 ден

Зачувај
0 Izdavam stan CENTAR | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Izdavam stan CENTAR

Izdavam namesten stan vo Centar (do gimnazija Jospi Broz-Tito). Stanot e so edna spalna soba so duplex krevet, prostrana...

Ф   пред 3 седмици - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Prodavam stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam stan

Prodavam ednosoben stan (spalna, kujna so trpezarija, dnevna), so terasa, vo naselba Kisela Voda, vednas do sredno ekono...

Ф   пред 3 седмици - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Izdavam stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Izdavam stan

Izdavam celosno opremen stan vo Kapistec.Ima klima,lift i parno.Pogoden za samci,1 vrabotena devojka ili 2 studentki

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

11,500 ден

Зачувај
0 Se izdava namesten stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se izdava namesten stan

Se izdava celosno namesten stan 40 m2 vo Kapistec kaj Cveten pazar,3 kat,orientacija jug.Ima klima,lift,parno i 1 terasa...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

11,500 ден

Зачувај
9 IZDAVAM NAMESTEN STAN 53M2 VO KISELA VODA | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
IZDAVAM NAMESTEN STAN 53M2 VO KISELA VODA

IZDAVAM KOMPLETNO NAMESTEN STAN 53M2 VO KISELA VODA, DO MARKETOT KIT-GO. VSELIV OD 01.10.20. CENA 250 EVRA. TEL....

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

15,000 ден

Зачувај
0 Барам стан | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Барам стан

Барам еднособен стан за купување Ченто или чаир приземје или први катТел.070562630

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
10 ИЗДАВАМ СТАН ВО КАРПОШ 4 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ИЗДАВАМ СТАН ВО КАРПОШ 4

Издавам комплетно наместен стан, штотуку реновиран, во уредна состојба.Греењето е на струја,а има дополнително и клима...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
3 Се издава стан во К.Вода | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се издава стан во К.Вода

Се издава стан во К.ВодаСтаноте наместен.Се наоѓана главнатаулица послеопштината спроти Тинекс. На 1 спрат има 2 соби м...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

10,000 ден

Зачувај
10 ИЗДАВАМ НОВ НЕВСЕЛУВАН СТАН | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ИЗДАВАМ НОВ НЕВСЕЛУВАН СТАН

Се издава нов празен стан 58m2 на први кат за деловен објект(канцеларии) со две простории и двете излеваат на тараса,ход...

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Skopje

15,000 ден

Зачувај
0 Se prodava objekt vo centarot na Delcevo (odlicna lokacija) | Македонија, Delcevo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava objekt vo centarot na Delcevo (odlicna lokacija)

Se prodava objekt vo centarot na Delcevo, povrsina 47 m2. Cena po dogovor.

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Delcevo

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.