Kupi Prodaj Куќи/Вили

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 32

0 Изнајмувам куќа од 50м2 во центарот на Ѓорче Петров | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Изнајмувам куќа од 50м2 во центарот на Ѓорче Петров

Изнајмувам куќа од 50м2 во центарот на Ѓорче Петров.Контакт 070 275 237 Лазо

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
1 Се продава куќа | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава куќа

Се продава куќа во Црниче

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 SE PRODAVA KUKJA VO NASELBA RADISANI 700 KVADRATI DVORNO MESTO I 100 KVADRATI KUKJA ITNO | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
SE PRODAVA KUKJA VO NASELBA RADISANI 700 KVADRATI DVORNO MESTO I 100 K...

Se prodava kukjaa vo naselba radisani itno 

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
6 Викендица | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Викендица

Се продава индивидуална викендичка со висина на приземје и кат со вкупна површина од 236 м2 и внатрешна површина на стан...

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Ohrid

-- ден

Зачувај
0 Prodavam kuka | Македонија, Prilep, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam kuka

Se prodava kuka vo centarot na prilep vo dvorot na uredot ul. Nikola karev br. 7

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Prilep

-- ден

Зачувај
5 Prodazba na kukja | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodazba na kukja

Se peodava kukja vo s.Sisevo. 300m2

Ф   пред 4 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
1 Куќа со два дуќани на екстра локација! | Македонија, Struga, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Куќа со два дуќани на екстра локација!

Се продава куќа во Струга со два издадени дуќани кај стара пожарна .

Ф   пред 4 месеци - Живеалишта -   Struga

100 ден

Зачувај
0 Into se prodava kuka | Македонија, Kochani, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Into se prodava kuka

Into se prodava kuka na 2 sprata pozadi kukata ima legaliziran plac od 550 m2 na odlicna lokacija Ulica Osogovska br.19...

Ф   пред 9 месеци - Живеалишта -   Kochani

20,000 ден

Зачувај
5 Prodavam Kuka vo Volkovo | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam Kuka vo Volkovo

Prodavam Kuka vo Volkovo na mirna lokacija . Odma do avtobuska ,marketi . 180m2. So 600 m2 dvor Renovirana kujna dnevn...

Ф   пред 9 месеци - Живеалишта -   Skopje

4.40 ден

Зачувај
0 Prodavam Vila vo Selo Gorna Bosava na Kozuv Planina | Македонија, Kavadarci, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam Vila vo Selo Gorna Bosava na Kozuv Planina

Se prodava vikendica vo selo Gorna Bosava. Seloto se naoga na 32 kilometri od grad Kavadarci, vo eden od naj zivopisnite...

Ф   пред 10 месеци - Живеалишта -   Kavadarci

-- ден

Зачувај
5 Се продава викенд куќа | Македонија, Крива Паланка, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава викенд куќа

Се продава викенд куќа (легaлизирана) во с.Мождивњак - Крива Паланка, целовкупна површина од 1490 м2, со градски водовод...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Крива Паланка

-- ден

Зачувај
9 Se prodava kuka vo nas.Ilinden POVOLNO | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava kuka vo nas.Ilinden POVOLNO

Kukata ima dva stana so zasebni vlezovi,prizemje 100/2 prv spray 126/2 , so moznost vo podkrovljeto da se dobie Stan od...

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.