Kupi Prodaj Земјиште за продажба, изнајмување

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 24

1 Se prodava | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava

Se prodava plac  pomegu s.Bistrica i s.Kravari vednas na samiot pat odalecen od glavniot pat 100 m

Ф   пред 5 месеци - Живеалишта -   Bitola

25,000 ден

Зачувај
0 Se Prodava Plac Vo Industrski Del - Kocani | Македонија, Kochani, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se Prodava Plac Vo Industrski Del - Kocani

Plac od 1163m2 so dozvola za objekt od 600m2.Lociran vo industriska zona - Kocani.

Ф   пред 5 месеци - Живеалишта -   Kochani

-- ден

Зачувај
0 SE PRODAVA PLAC | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
SE PRODAVA PLAC

ITNO SE PRODAVA PLAC NA IZLEZOT OD S.BISTRICA BITOLA NA SAMIOT PAT 5000 M2

Ф   пред 7 месеци - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
0 Se prodava plac vo opstina sopiste | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava plac vo opstina sopiste

Se prodava plac vo sopiste 900m2 do placot ima dovedeno struja voda i e 50 m od asvalt so sopstven vlez vo placot placo...

Ф   пред 7 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
1 Plac | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Plac

Se prodava plac na izlezot od s.Bistrica kon Kravari vednas na samiot pat info na 070919217 i 077757470 i na viber

Ф   пред 8 месеци - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
3 земјиште за продажба | Македонија, Kumanovo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Земјиште за продажба

Се продава земјиште на површина од 1,7ха до асфалтниот пат има струја стариот пат на Куманово Скопје.веднаш од селото Lj...

Ф   пред 9 месеци - Живеалишта -   Kumanovo

9 ден

Зачувај
1 Продавам плац во Идризово со легализиран објект | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продавам плац во Идризово со легализиран објект

Продавам плац/нива од 1018м2 во село Идризово, со плус легализиран приземен објект од 62м2. Услови и цена по договор.Лок...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

1,537,500 ден

Зачувај
0 NIVA | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
NIVA

ITNO SE PRODAVA NIVA NA SAMIOT PAT POMEGU S.BISTRICA I S.KRAVARI

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
3 Plac | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Plac

Se prodava plac na izlezot od s.Bistrica kon Kravari na samiot pat 5000 m2 so celosna dokumentacija info na 075629628 i...

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Bitola

25,000 ден

Зачувај
0 Земјиште на пат за Езеро Младост | Македонија, Veles, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Земјиште на пат за Езеро Младост

Се продава место на патот за Езеро Младост над Вила Весна 

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Veles

-- ден

Зачувај
2 СЕ ПРОДАВА ПЛАЦ НА ВОДНО | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
СЕ ПРОДАВА ПЛАЦ НА ВОДНО

Се продава плац на Водно од 440м2, на тивко место, близу Соравиа ресорт, со одличен поглед и можност за градба од вкупно...

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

15,000,000 ден

Зачувај
2 Plac od 1878m2 vo Sopiste | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Plac od 1878m2 vo Sopiste

Prodavam plac vo Sopishte, placot se naogja vo Pripor vo blizina na novoizgradeni kukji pozadi dragsot dunja. Zemjishtet...

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

50 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.