Kupi Prodaj Друго

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 9

2 Се продава дуќан на атрактивна локација Скопје | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава дуќан на атрактивна локација Скопје

ДУЌАН НА АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈАСе продава дуќан на атрактивна локација во општина Центар во Скопје позади Универзална сала...

Ф   пред 10 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Komodi i plakari po merka | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Komodi i plakari po merka

Izrabotuvam komodi, plakari i kujni po merka (se od iverica)

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
8 Издавање-Боемска улица | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Издавање-Боемска улица

Се изнајмува простор во Боемска уличка во Дебар Маало, погоден за секоја намена. Просторот се состои од две конференциск...

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
10 Издавање-Боемска улица | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Издавање-Боемска улица

Се издава простор од 120 м2 во Центар, Дебар маало, Боемска уличка, погоден за секоја намена. Се наоѓа на први спрат...

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Nargila | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Nargila

Se prodava nargile

Ф   пред 1 година - Живеалишта -   Skopje

1,500 ден

Зачувај
0 Простор на партизанска спроти City Moll. | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Простор на партизанска спроти City Moll.

Простор на партизанска спроти City Moll. тел. 075677511Се издава простор од 42m2 на атрактивна локаија на ул.Партизанс...

Ф   пред 2 години - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Се издава дуќан од 42m2 на ул City Mall Skopje. | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се издава дуќан од 42m2 на ул City Mall Skopje.

Се издава дуќан од 42m2 на ул. Партизански одреди во тафталиџе 2 спроти City Moll.тел. 075677511

Ф   пред 2 години - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Дуќан во Тафталиџе | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Дуќан во Тафталиџе

Се издава деловен простор (дуќан) на ул."Московска" во Тафталиџе веднаш до Студентскиот дом "Гоце Делчев", цена по догов...

Ф   пред 2 години - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
4 Се продава дуќан | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава дуќан

Се продава дуќан спроти Бугарска амбасада, во зградата "Палата Унија", 24 м2. Повеќе инфо на 078/262-543

Ф   пред 3 години - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.