Kupi Prodaj Живеалишта

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 138

0 Kupuvam stan vo Struga | Македонија, Struga, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Kupuvam stan vo Struga

Kupuvam stan vo Struga, so kvadratura do 60 m/2. kon. mob. 070/811-564.

Ф   пред 4 денови - Живеалишта -   Struga

25,000 ден

Зачувај
1 IZDAVAM DVOSOBEN STAN NA UL,,BLAGOJ GOREV" BR 67/14 VO ZGRADATA NA PANINI ,PREMA GIMNAZIJATA . | Македонија, Veles, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
IZDAVAM DVOSOBEN STAN NA UL,,BLAGOJ GOREV" BR 67/14 VO ZGRADATA NA PAN...

IZDAVAMDVOSOBEN STAN STAN NA UL,,BLAGOJ GOREV" BR 67/14 VO ZGRADATA NA PANINI ,PREMA GIMNAZIJATA .Informacii na telefon...

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Veles

-- ден

Зачувај
1 Продажба на куќа на 3 спрата во населба Влае | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продажба на куќа на 3 спрата во населба Влае

Продавам куќа во населба Влае, на ул. Иван Цанкар 43А. Куќата е на 3 спрата 150м2 со 20м2 дворна површина, со одвоен вле...

Ф   пред 3 седмици - Живеалишта -   Skopje

110 ден

Зачувај
1 Продавам плац во Идризово со легализиран објект | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продавам плац во Идризово со легализиран објект

Продавам плац/нива од 1018м2 во село Идризово, со плус легализиран приземен објект од 62м2. Услови и цена по договор.Лок...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

1,537,500 ден

Зачувај
0 Se izdava dvosoben stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se izdava dvosoben stan

Se izdava dvosoben stan vo kuka na prizemje. Poseben strujomer. Poseben vlez. Namesten. Ima internet. Vo naselba krnjevo...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

10,000 ден

Зачувај
1 Se prodava stan na prvi kat Novo lisice na pocetok, cetvorosoben | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava stan na prvi kat Novo lisice na pocetok, cetvorosoben

Na prvi kat od 4 ,se prodava cetvorosoben stan 119m2 i 4m2 podrum, so dve vlezni vrati-blindor,stanot e deliv,3 spalni s...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

107,000 ден

Зачувај
1 Се продава четворособен стан ,почеток на Ново Лисиче | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава четворособен стан ,почеток на Ново Лисиче

На први кат,во ниска зграда,се продава 119м2 плус 4м2 подрум,3 спални ,гардеробер ,2 бањи и тоалет,три тераси,една затво...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

107,000 ден

Зачувај
0 стан во нас. Ченто | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Стан во нас. Ченто

Продавам стан во нас. Ченто, во прилично нова зграда (градба 2014 год) прв сопственик. Станот е 46 m2 со вклучена тераса...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

36,000 ден

Зачувај
4 ИЗДАВАМ НАМЕСТЕН СТАН ВО МИЧУРИН 90 М2 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ИЗДАВАМ НАМЕСТЕН СТАН ВО МИЧУРИН 90 М2

Станот е во поткровје, во доградба на стара зграда во Мичурин, блиску до зградата на општина Аеродром. Во добра состојба...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

16,000 ден

Зачувај
0 NIVA | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
NIVA

ITNO SE PRODAVA NIVA NA SAMIOT PAT POMEGU S.BISTRICA I S.KRAVARI

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
0 Купувам куќа | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Купувам куќа

Купувам куќа, плевна во исправна/функционална состојба во Охрид во атарот на селата Вапила, Сирула, Расино, Плаќе. Понуд...

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Ohrid

1 ден

Зачувај
0 СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2

СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.