Kupi Prodaj Живеалишта

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 154

0 SE PRODAVA PLAC | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
SE PRODAVA PLAC

ITNO SE PRODAVA PLAC NA IZLEZOT OD S.BISTRICA BITOLA NA SAMIOT PAT 5000 M2

Ф   пред 1 седмица - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
0 izdavam dvosoben namesten stan vo Taftalidze Skopje | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Izdavam dvosoben namesten stan vo Taftalidze Skopje

Izdavam dvosoben namesten stan vo Taftalidze vo ruska zgrada,prv kat,juzna orientacija,ima parno,golem balkon,parking i...

Ф   пред 1 седмица - Живеалишта -   Skopje

11,500 ден

Зачувај
1 Се издава празен стан во Аеродром од 70м2 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се издава празен стан во Аеродром од 70м2

Се издава празен стан во Аеродром од 70м2. Станот е празен и е на први кат. Телефон за контакт: 070 253 604.

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
10 ПРОДАВАМ СТАН, 100м2, над АНТИКО | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ПРОДАВАМ СТАН, 100м2, над АНТИКО

Станот е со површина 100м2, голема дневна, 3 спални, 1 купатило, 1 тоалет, кујна и 2 тераси. На 2 (втори) спрат, поставе...

Ф   пред 3 седмици - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 SE IZDAVA STAN | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
SE IZDAVA STAN

SE IZDAVA UBAVO NAMESTEN STAN VO N LISICE. KAJ ZITO,KAM, RAMSTOR. VTORI SPRAT, LIFT,PARNO ,KLIMA

Ф   пред 3 седмици - Живеалишта -   Skopje

250 ден

Зачувај
0 Se prodava plac vo opstina sopiste | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava plac vo opstina sopiste

Se prodava plac vo sopiste 900m2 do placot ima dovedeno struja voda i e 50 m od asvalt so sopstven vlez vo placot placo...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
10 Apartman i dvosoban stan za izdavanje u Budvi | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Apartman i dvosoban stan za izdavanje u Budvi

Apartman i dvosoban stan za izdavanje u Budvi-Dvosoban stan sa dve spavace sobe dva kupatila velikim dnevnim boravak i...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Ohrid

-- ден

Зачувај
0 izdavam dvosoben namesten stan vo Taftalidze Skopje | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Izdavam dvosoben namesten stan vo Taftalidze Skopje

Izdavam dvosoben namesten stan za 1-2 osobi za podolgo,ruska zgrada,Taftalidze,ima parno parking,golem balkon odlicna lo...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

11,500 ден

Зачувај
0 Prodazba na vila vo planina Plackovica radovis | Македонија, Радовиш, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodazba na vila vo planina Plackovica radovis

Se prodava vila vo planina Plackovica radovis, izgradena za ziveenje so golemi mesto dvor letnikovec za I letuvanje so s...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Радовиш

-- ден

Зачувај
4 Se izdava opremen stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se izdava opremen stan

Se izdava opremen stan 40 m2 vo Kapistec kaj Zebra,3 kat so lift i parno.Pogoden za samci i studenti

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

11,000 ден

Зачувај
1 Plac | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Plac

Se prodava plac na izlezot od s.Bistrica kon Kravari vednas na samiot pat info na 070919217 i 077757470 i na viber

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
4 Se izdava stan | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se izdava stan

Se izdava opremen stan na top lokacija vo Kapistec kaj Zebra,beli zgradi 3 kat do lift i parno .Pogoden za samci ili stu...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

1 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.