Kupi Prodaj Хачбек | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 34

0 Se prodava Polo 1.4 tdi registrirano do Juni | Македонија, Shtip, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Polo 1.4 tdi registrirano do Juni

Polo 2000 g registrirano do Juni 

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Shtip

-- ден

Зачувај
0 Bmw 2.0dizel | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Bmw 2.0dizel

Bmw 318 2.0DizelNapraen e celosen servis vo JuniMALA POTROSUVACKA Novi 4 gumi (Michelin)Sistem za prolizguvanje...

Ф   пред 5 месеци - Автомобили -   Ohrid

2,400 ден

Зачувај
0 Se prodava Mazda 3 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Mazda 3

Se prodava Mazda 3 1.6 benzin plin vo ispravna vozna sostojba

Ф   пред 7 месеци - Автомобили -   Skopje

3,200 ден

Зачувај
0 Mazda3 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mazda3

Se prodava Mazda3 vo odlicna sostojba so klima, elektronika na prozori so atestiran plin.

Ф   пред 7 месеци - Автомобили -   Skopje

3,200 ден

Зачувај
5 Продавам Фиат Брава | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продавам Фиат Брава

Произведена 2000 година. Регистрирана до мај 2021 година, редовно серивисирана со поминати 160.000 километри. Има нови г...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

37,000 ден

Зачувај
10 Se prodava Renault Megane II 2004 godina | Македонија, Tetovo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Renault Megane II 2004 godina

Avtomobilot e vo top sostojba1.9dci ,120hpProsecna potrosuvacka 5.4l/100km▶Registriran do juli;▶Nov akomulator;...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Tetovo

166,000 ден

Зачувај
0 Prodavam Golf 5+cross | Македонија, Tetovo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam Golf 5+cross

Avtomobilot e vo odlicna sostojba so ful oprema

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Tetovo

5,700 ден

Зачувај
0 Se prodava avtomobil | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava avtomobil

Avtomobilot e vo odlicna sostojba

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Ohrid

-- ден

Зачувај
10 VW GOLF VI 2.0 TDI Trendline 81 KW – 110 KS 2009 Godina | Македонија, Shtip, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
VW GOLF VI 2.0 TDI Trendline 81 KW – 110 KS 2009 Godina

VW GOLF VI 2.0 TDI TrendlineПРОИЗВЕДЕНО 2009 ГОДИНАЗАФАТНИНА 1968 СМ3СИЛА НА МОТОР 81 KW – 110 KSГОРИВО: ДИЗЕЛ...

  пред 1 година - Автомобили -   Shtip

1 ден

Зачувај
0 Vektra 1.9 | Македонија, Krivogashtani, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Vektra 1.9

Vektra 1.91910 88 1202005 dekemvriSlovenska registracija 217100 kmRedovno servisiran

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Krivogashtani

2,150 ден

Зачувај
3 Amortizeri zadni par NOVI-Chevrolet Lacetti extra kvalitet i cena, Задни амортизери Лачети | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Amortizeri zadni par NOVI-Chevrolet Lacetti extra kvalitet i cena, Зад...

NOVI neotpakuvani amortizeri za Chevrolet Lacetti hatchback (koi odgovaraat i za Lacetti sedan) lev i desen... Cena extr...

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Bitola

3,000 ден

Зачувај
0 Se prodava jeep Dr5 | Македонија, Kavadarci, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava jeep Dr5

Se prodava jeep DR 5 peoizveden e 2007 benzin1.6 so fabricki plin eco power.donesen e od italija carinet I registriran d...

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Kavadarci

3,500 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.