Kupi Prodaj Теренско 4х4 (SUV) | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 7

5 Prodavam avto OPEL INSIGNIA 4x4 , so najdobar odnos vlozeno-dobieno!!! | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam avto OPEL INSIGNIA 4x4 , so najdobar odnos vlozeno-dobieno!!!

Prodavam OPEL INSIGNIA 4x4 COUNTRY Tourer 2.0CDTI, 195 KS,  2015, 6 stepeni  Avtomatik ( 3 stepena voznje: Spo...

Ф   пред 5 месеци - Автомобили -   Ohrid

-- ден

Зачувај
5 Prodavam OPEL INSIGNIA 4x4 Country Tourer 2.0CDTI | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam OPEL INSIGNIA 4x4 Country Tourer 2.0CDTI

Prodavam OPEL INSIGNIA 4x4 COUNTRY Tourer 2.0CDTI, 2015, 6 stepeni  Avtomatik ( 3 stepena voznje: Sport, Konfort, N...

Ф   пред 5 месеци - Автомобили -   Ohrid

-- ден

Зачувај
6 PRODAVAM OPEL INSIGNIA | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
PRODAVAM OPEL INSIGNIA

Prodavam OPEL INSIGNIA Country Tourer 4x4 2,0CDTI Bi-Turbo, 194 KSGumi 235/50x18"Godina 2015, kilometri 130.500, Ful...

Ф   пред 5 месеци - Автомобили -   Ohrid

-- ден

Зачувај
8 Toyota RAV4 1.8 16v VVT-i 2WD Edinstven vo mk | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Toyota RAV4 1.8 16v VVT-i 2WD Edinstven vo mk

SE PRODAVA.Toyota RAV4 1.8 16v VVT-i 2WD UNIKAT GARAZIRANA 100/ posto odrzuvana za merak od penzioner socuvan extra za p...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Se prodava Dacia Duster | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Dacia Duster

Se prodava prodava Dacia Duster 2015 euro 5 motor sostojba odlicna cena 9500 evra kontakt na telefon 071-592-495

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
4 Mercedes ml270cdi | Македонија, Prilep, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mercedes ml270cdi

Registiran do juni 2020 godina 4 novi gumi nov akumulator kontakt 078447391

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Prilep

-- ден

Зачувај
4 се продaвa Uaz џип | Македонија, Kavadarci, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продaвa Uaz џип

Se prodava Uaz dzip.1991godina.Cena po dogovor.Tel za kontak: 070-787-361

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Kavadarci

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.