Kupi Prodaj Седан | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 38

10 Se prodava Volkswagen Passat 2006 | Македонија, Крива Паланка, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Volkswagen Passat 2006

Passat 6 1.9 tdi 105 ks2006Servisiran2 kluchaUbavi gumiPlateno se do registracijaOdlichno sochuvanaUvezena...

Ф   пред 6 месеци - Автомобили -   Крива Паланка

-- ден

Зачувај
6 Rover 400 1.6 benzin | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Rover 400 1.6 benzin

Roverot e vo vozna sostojba, registriran do noemvri 2021g. Pokraj bandazite na slikata, go davam so fabrickite 4 bandazi...

Ф   пред 6 месеци - Автомобили -   Skopje

43,000 ден

Зачувај
6 BMW 530 F10 2014 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
BMW 530 F10 2014

DVA SETA LETNO/ZIMSKI GUMI,GOLEM EKRAN ,KOBRA MENUVAS AUTOMATIK,DVA KLUCA,FUL OPREME,REDIZAJN...MOZE ZAMENA ZA POMALO VO...

Ф   пред 7 месеци - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
7 Mercedes Bezn C200 CDI Avantgarde BlueEFFICIENCY | Македонија, Kavadarci, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mercedes Bezn C200 CDI Avantgarde BlueEFFICIENCY

Mercedes C200 CDI 2.2 cdi 136ks BlueEFFICIENCY so najvisko nivo na oprema AVANTGARDE. Registriran do 10.2021, napraven k...

Ф   пред 9 месеци - Автомобили -   Kavadarci

-- ден

Зачувај
6 Mercedes E200 BlueEfficiency Avantgarde 2011 | Македонија, Shtip, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mercedes E200 BlueEfficiency Avantgarde 2011

- Mercedes E200 BlueEfficiency AvantgardeNAJVISOKO NIVO NA OPREMA- 100kw (136ps) , 7G Tronic- Start/Stop system- NAVI/DV...

Ф   пред 10 месеци - Автомобили -   Shtip

-- ден

Зачувај
5 Audi A5 Sportback 2.0 TDI 170hp 2010 | Македонија, Shtip, огласи, oglasi, zaprodazba.mk

-- ден

Зачувај
0 Se prodava taksi vozilo za zainteresirani taksisti | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava taksi vozilo za zainteresirani taksisti

Odlicno socuvano i ispravno taksi vozilo reno laguna 1.9 cdi za zainteresirani taksisti za rabota , moze i zamena za pom...

Ф   пред 1 месец - Автомобили -   Skopje

200,000 ден

Зачувај
8 MAZDA 6, 2.0, 140KS, 2006 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
MAZDA 6, 2.0, 140KS, 2006

Se prodava Mazda 6, 2.0 Dizel, 140 ks. Prv gazda, prva registracija 09/2006REGISTRIRANA DO 10/2021Novi letni gumi. S...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

210,000 ден

Зачувај
7 Passat 1.6 BLUEMOTION 2014GOD. | Македонија, Tetovo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Passat 1.6 BLUEMOTION 2014GOD.

Kolata e kako nova.Od oprema poseduva se .....Registrirana e do 10-2021god.ima 4 novi gumi i felni .Bez nikakvi MAANI ko...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Tetovo

738,000 ден

Зачувај
1 Prodazba na avtomobil | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodazba na avtomobil

Prodavam Daewoo Slavuta 2003 registrirana benzin-gas Cena po dogovor

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
1 Se prodava vw pasat cc 2012god | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava vw pasat cc 2012god

Prodavam vw pasat cc 2012g so ful oprema na stranski tablici se carini za eden den

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

7,500 ден

Зачувај
0 Mercedes | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mercedes

Prodavam mercedes e200, 2000godina, dizel, odlicen

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

2,500 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.