Kupi Prodaj Мотоцикли | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 11

0 Se prodava skuter hamaci 50cc | Македонија, Kičevo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava skuter hamaci 50cc

Se prodava skuter hamaci proizveden 2018

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Kičevo

40,000 ден

Зачувај
0 Se prodava skuter hamaci | Македонија, Kičevo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava skuter hamaci

Se prodava skuter hamaci skoro nov zacuvan proizveden2018 godina50cc

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Kičevo

40,000 ден

Зачувај
3 For Sale 2000 watts Harley Citycoco electric scooter Big wheel | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
For Sale 2000 watts Harley Citycoco electric scooter Big wheel

For Sale 2000 watts Harley Citycoco electric scooter Big wheelIf you are in the market for a high quality, powerful, d...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

16,500 ден

Зачувај
2 For sale Citycoco 2000w Electric Scooter Big Wheel | Македонија, Makedonski Brod, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
For sale Citycoco 2000w Electric Scooter Big Wheel

For Sale 2000W Citycoco Electric ScooterHigh quality, powerful, durable, affordable, and fast Citycoco electric scoote...

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Makedonski Brod

16,706 ден

Зачувај
2 Baotian 2017 50cc pod garancija. | Македонија, Strumica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Baotian 2017 50cc pod garancija.

Motorot e vo top sostojba..Ima gianneli izudv 50cc 2017 pod garancija e seuste do 3800km.

Ф   пред 3 години - Автомобили -   Strumica

44,000 ден

Зачувај
6 Se prodava Rmz 450cc 2016 godina | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Rmz 450cc 2016 godina

Rmz 450cc 2016 godina 3900€,kxf 450cc 2014 godina 3700€,kxf 250cc 2015 godina 3700€, Husquarna 2015 godina 250cc 3...

  пред 3 години - Автомобили -   Skopje

225,700 ден

Зачувај
6 Ocherk 110cc vo odlicna sostojba nema problemi | Македонија, Радовиш, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Ocherk 110cc vo odlicna sostojba nema problemi

Se prodava Ocherk 110cc vo odlicna sostojba se si raboti na nego nema nikakvi problemi istecena e reg moze da se vidi i...

Ф   пред 3 години - Автомобили -   Радовиш

24,000 ден

Зачувај
7 TRUVA 250 SAMO ZA MERAKLII | Македонија, Strumica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
TRUVA 250 SAMO ZA MERAKLII

SAMO ZA LETNITE GORESTINI -POVELETE se prodava nesto retko ubav zacuvan paze i odrzuvan motor, garaziran so prekrasni pe...

  пред 3 години - Автомобили -   Strumica

1 ден

Зачувај
5 SE PRODAVA HONDA MOTOR 2012 | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
SE PRODAVA HONDA MOTOR 2012

SE PRODAVA HONDA MOTOR DONESEN OD AMERIKA!!!600 KUBICI 2012 GODINA 4.5 ILJADI POMINATI CENA:8500 EVRA NE FIKSNA ...

  пред 3 години - Автомобили -   Ohrid

519,000 ден

Зачувај
4 Sr 50 Pazar5 | Македонија, Радовиш, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Sr 50 Pazar5

Aprilia sr 50, vo top sostojba pali vozit.Se prodava aprilia vo top sostojba na nea smeneto e:Nova vodna pumpaNov akolum...

  пред 3 години - Автомобили -   Радовиш

70,000 ден

Зачувај
3 Prodavam skuter Kymco super 8, 50cc trosi 2lit -100km, 2008 god , 12700 km elektricni velosipedi | Македонија, Kumanovo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam skuter Kymco super 8, 50cc trosi 2lit -100km, 2008 god , 1270...

Prodavam skuter Kymco super 8, 50cc trosi 2lit -100km, 2008 god , 12700 km registriran servisiran , i Elektriceni velosi...

  пред 3 години - Автомобили -   Kumanovo

1 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.