Kupi Prodaj Минибуси и панелни комбиња | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 9

5 Peugeot Boxer Furgon | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Peugeot Boxer Furgon

Redovno Servisiran i Registriran

  пред 5 месеци - Автомобили -   Skopje

61,500 ден

Зачувај
0 FIAT DOBLO 2013 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
FIAT DOBLO 2013

FIAT DOBLO 2013 година на производство1300 cm355 kw1925 вкупна тежина655 носивост Б категорија143500 километ...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

266,600 ден

Зачувај
0 FIAT DOBLO 2014 година на производство | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
FIAT DOBLO 2014 година на производство

FIAT DOBLO 2014 година на производство1300 cm355 kw2000 вкупна тежина655 носивост Б категорија169000 километ...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

279,000 ден

Зачувај
1 Se prodava mercedes vito 108d Skopje | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava mercedes vito 108d Skopje

Se prodava mercedes vito 108d broj na sedista 8+1stotuku ofarbano so izvsen komplet servis na motor i prednica so klima...

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Skopje

3,300 ден

Зачувај
1 Se Prodava DFM Kombe crven, 2010Gd. | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se Prodava DFM Kombe crven, 2010Gd.

DFM Kombe crveno,prv sopstvenik,reg.do mart 2019 ful,2010,tovarno,tel.070 61-51-37 Pominati SAMO 31.243 km.Grazirano.met...

Ф   пред 3 години - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 KOMBE KIA PREGIO | Македонија, Veles, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
KOMBE KIA PREGIO

Se prodava kombe,marka KIA PREGIO.God na proizvodstvo 2002,dizel,reg.pominata do 06.06.2018.2500 kubika,bela boja.kombet...

Ф   пред 3 години - Автомобили -   Veles

-- ден

Зачувај
9 autoking mk | Mercedes Vito 109 CDI Auto king Vinica Stip | Македонија, Vinica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Autoking mk | Mercedes Vito 109 CDI Auto king Vinica Stip

Марка: Mercedes-BenzМодел: VitoГодина: 2010Гориво: ДизелКилометри: 160000Менувач: РаченКаросерија: МоноволуменБоја: Зеле...

  пред 3 години - Автомобили -   Vinica

-- ден

Зачувај
6 Prodavam vw VOLKSWAGEN T2, Makedonija | Македонија, Радовиш, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam vw VOLKSWAGEN T2, Makedonija

Prodavam vw VOLKSWAGEN T2 odlichen oldtimer pali vozi1972god.Cena fiksna 3500eurVe molam bez komentari!!!Tel.077...

  пред 3 години - Автомобили -   Радовиш

213,500 ден

Зачувај
1 Ford transit Pazar5 | Македонија, Kochani, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Ford transit Pazar5

Pali vozii koska e samo tyrboto e defek ama nema problem ode bes prekin 1100 EVRAmoze zamenaa ZA KOLA SO MOJA ILI VASA D...

  пред 3 години - Автомобили -   Kochani

66,000 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.