Kupi Prodaj Мал автомобил | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 25

2 Mal gradski avtomobil | Македонија, Strumica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mal gradski avtomobil

Fiat Panda-proizvedena 2005,benzin/plin, registriran do 10.21

Ф   пред 6 месеци - Автомобили -   Strumica

-- ден

Зачувај
5 Se prodava | Македонија, Prilep, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava

Регистриран до 15.01.2022,редовно сервисиран, 4 нови гуми м+с, речиси нов акомулатор, пали вози

Ф   пред 8 месеци - Автомобили -   Prilep

100 ден

Зачувај
2 Opel Corsa 2005 1.0 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Opel Corsa 2005 1.0

Opel Corsa 20051.0 Benzin Plinmala potrosnja

Ф   пред 10 месеци - Автомобили -   Skopje

132,000 ден

Зачувај
4 Se prodava reno Twingo | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava reno Twingo

Se prodava reno twingo.Registrirano do 16. 07 2021. Servisirano. Na benzin. Kontakt Cobe 071 227 966.

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

50,000 ден

Зачувај
2 Yugo 45 so ates plin | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Yugo 45 so ates plin

Kolata registrina do 06  mes 2021 god pali vozi kontakt tel 072217922

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

20,000 ден

Зачувај
9 PRODAVAM OPEL ASTRA 700 EVRA | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
PRODAVAM OPEL ASTRA 700 EVRA

ITNO!!!! PRODAVAM OPEL ASTRA DIZEL 1997 GOD. CENA 700 EVRA. TEL. 071946002 BILJANA

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

43,000 ден

Зачувај
0 Се продава Volkswagen Polo | Македонија, Крива Паланка, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава Volkswagen Polo

1.2 benzin Senzor za dozd Elektrika na stakla Aluminski bandazi Klima Air bag Abs Plateni davacki se do re...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Крива Паланка

4.90 ден

Зачувај
1 Se prodavaat 4 novi gumi komplet so bandazi voze | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodavaat 4 novi gumi komplet so bandazi voze

Se prodavaat 4 novi gumi komplet so bandazi vozeni samo edna sezona

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
9 PRODAVAM OPEL ASTRA | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
PRODAVAM OPEL ASTRA

ITNO!!!! PRODAVAM OPEL ASTRA DIZEL 1997 GOD. CENA 700 EVRA. TEL. 071946002 BILJANA

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

43,000 ден

Зачувај
6 PRODAVAM FORD MUSTANG GT 4.6L V8 CABRIO | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
PRODAVAM FORD MUSTANG GT 4.6L V8 CABRIO

FORD MUSTANG GT 4.6L V8 CABRIO, EDINSTVEN VO MAKEDONIJA. SE NA NEGO E FABRICKI, NOVI GUMI, NAPRAVEN SERVIS, CUSTOM IZDUV...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

572 ден

Зачувај
10 Се продава Polo 1.4TDI 2000год. Регистрирано цела година 30.12.2020 | Македонија, Prilep, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава Polo 1.4TDI 2000год. Регистрирано цела година 30.12.2020

Се продава Polo 1.4TDI 2000 55kw. Регистрирано Цела Година (30.12.2020). Одлична состојба, многу сочувано, одржувано и с...

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Prilep

-- ден

Зачувај
3 Matiz daewoo Prv sopstvenik | Македонија, Prilep, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Matiz daewoo Prv sopstvenik

Prv sopstvenik so 50.000km servisiran kontakt 078447391

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Prilep

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.