Kupi Prodaj Друго | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 20

3 Se prodava Ford Fusion | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Ford Fusion

Se prodava Ford Fusion 1.4 TDCI ne e uvezuvan 

Ф   пред 9 месеци - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
10 BMX | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
BMX

Se prodava mongoose bmx vo odlicna sostojba vozen mnogu malku cenata ne e fixna

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

8,000 ден

Зачувај
0 Seat Ibiza | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Seat Ibiza

2002150000 od prv gazda, salon, eksponatDobro socuvanaNovi dobri gumiRegistrirana1.4 benzin

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

2,600 ден

Зачувај
2 Mercedes E 220 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Mercedes E 220

Mercedes e 220 nafta210000km 2004 god

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

6,500 ден

Зачувај
1 Мерцедес C180 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Мерцедес C180

Црна металик1998Бензин (без плин)140000км

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

2,800 ден

Зачувај
3 Југо Флорида бела | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Југо Флорида бела

98 година80000 км

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
8 Chery tengo | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Chery tengo

1.6 benzin plin 90000km. 2011GODINA

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

5,500 ден

Зачувај
5 Audi A4 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Audi A4

1995-96 godina1.8 benzin + atestplin180000kmZelena metalik

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

2,000 ден

Зачувај
5 Se prodava Audi 80 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava Audi 80

1.8 benzin plin 180000km 1990god

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
7 Prodavam Opel astra H 1.9 CDTI-Dekemvri mesec. tel 070 581 765 | Македонија, Gostivar, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam Opel astra H 1.9 CDTI-Dekemvri mesec. tel 070 581 765

Prodavam Opel astra H 1.9 CDTI-Dekemvri mesec. tel 070 581 765Kolata e vo top perfektna sostojba. Poverka kade sakate...

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Gostivar

-- ден

Зачувај
1 Продавам велосипед BMX MAX | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продавам велосипед BMX MAX

Продавам велосипед BMX MAX, во одлична состојба, сервисиран, Цена по договор

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
2 Citroen xsantia 2.0 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Citroen xsantia 2.0

Citroen xsantija 2.o.. 2000 godiste Dizel

Ф   пред 2 години - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.