Kupi Prodaj Авто делови и додатоци | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 8

2 daewoo leganza | Македонија, Prilep, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Daewoo leganza

Se prodava daewoo leganza 1998god, so vgraden plinski ured i problem vo motorot moze i na delovi.Cena po dogovor.

Ф   пред 8 месеци - Автомобили -   Prilep

-- ден

Зачувај
0 Aluminski bandasi | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Aluminski bandasi

Aluminski bandasi za Peguet 17 mozi i so se gumi 2 se zimski laufen 205 50 17 polovni i 2 se letni Kely ista dimezija.

Ф   пред 1 година - Автомобили -   Bitola

12,000 ден

Зачувај
0 продавам бандажи | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продавам бандажи

Продавам четири челични бандажи 14, 4х108 за мондео, фиеста или фокус

Ф   пред 3 години - Автомобили -   Skopje

3,000 ден

Зачувај
2 Se prodava turbina za mercedes w203 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava turbina za mercedes w203

Prodavam turbina za mercedes w203 2004 Godina 220 cdi turbinata e vo odlicna sostojba vo sekoe vreme moze da se proba po...

  пред 3 години - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
9 autoking mk Avto delovi za site vidovi vozila vo Autoking Vinica Stip | Македонија, Vinica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Autoking mk Avto delovi za site vidovi vozila vo Autoking Vinica Stip

Tel za kontakt autoking mk078441778071441444078213333078600555

  пред 3 години - Автомобили -   Vinica

1 ден

Зачувај
8 Letvi za site vidovi vozila vo AUTOKING VINICA STIP | Македонија, Vinica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Letvi za site vidovi vozila vo AUTOKING VINICA STIP

TEL ZA KONTAKT 071441444078213333078600555071441778

  пред 3 години - Автомобили -   Vinica

1 ден

Зачувај
9 autoking mk | Alanseri za site vidovi vozila vo AUTOKING VINICA-STIP | Македонија, Vinica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Autoking mk | Alanseri za site vidovi vozila vo AUTOKING VINICA-STIP

TEL ZA KONTAKT 071441444078213333078600555078441778autoking mk

  пред 3 години - Автомобили -   Vinica

-- ден

Зачувај
9 Klima kompresori za site vidovi vozila ! | Македонија, Vinica, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Klima kompresori za site vidovi vozila !

Tel za kontakt071441444078213333078600555078441778 Isporaka do site gradovi vo Makedonija

  пред 3 години - Автомобили -   Vinica

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.