Kupi Prodaj Автомобили | Avto Pazar

Сакате да го продадете вашиот автомобил? Барате автомобил? Најлесен начин за купување и продавање на автомобил zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 146

4 Se prodava reno Twingo | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava reno Twingo

Se prodava reno twingo.Registrirano do 16. 07 2021. Servisirano. Na benzin. Kontakt Cobe 071 227 966.

Ф   пред 1 месец - Автомобили -   Skopje

50,000 ден

Зачувај
0 Se prodava taksi vozilo za zainteresirani taksisti | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava taksi vozilo za zainteresirani taksisti

Odlicno socuvano i ispravno taksi vozilo reno laguna 1.9 cdi za zainteresirani taksisti za rabota , moze i zamena za pom...

Ф   пред 1 месец - Автомобили -   Skopje

200,000 ден

Зачувај
8 Toyota RAV4 1.8 16v VVT-i 2WD Edinstven vo mk | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Toyota RAV4 1.8 16v VVT-i 2WD Edinstven vo mk

SE PRODAVA.Toyota RAV4 1.8 16v VVT-i 2WD UNIKAT GARAZIRANA 100/ posto odrzuvana za merak od penzioner socuvan extra za p...

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Skopje

-- ден

Зачувај
5 Продавам Фиат Брава | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Продавам Фиат Брава

Произведена 2000 година. Регистрирана до мај 2021 година, редовно серивисирана со поминати 160.000 километри. Има нови г...

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Skopje

37,000 ден

Зачувај
2 Yugo 45 so ates plin | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Yugo 45 so ates plin

Kolata registrina do 06  mes 2021 god pali vozi kontakt tel 072217922

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Skopje

20,000 ден

Зачувај
1 СЕ ПРОДАВА HYUNDAI COUPE | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
СЕ ПРОДАВА HYUNDAI COUPE

Колата е во одлична состојба, регистрирана до јули 2021, направен е мал сервис пред околу 300км. Покрај редовната промен...

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Bitola

173,000 ден

Зачувај
1 Elektricen skuter harley citycoco | Македонија, Struga, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Elektricen skuter harley citycoco

Prodavam poloven Elektricen skuter harley citycoco vo ispravna sostojba Fiksna cena 450 eura (Struga)Kontakt tel: 077670...

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Struga

-- ден

Зачувај
9 PRODAVAM OPEL ASTRA 700 EVRA | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
PRODAVAM OPEL ASTRA 700 EVRA

ITNO!!!! PRODAVAM OPEL ASTRA DIZEL 1997 GOD. CENA 700 EVRA. TEL. 071946002 BILJANA

Ф   пред 2 месеци - Автомобили -   Skopje

43,000 ден

Зачувај
8 MAZDA 6, 2.0, 140KS, 2006 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
MAZDA 6, 2.0, 140KS, 2006

Se prodava Mazda 6, 2.0 Dizel, 140 ks. Prv gazda, prva registracija 09/2006REGISTRIRANA DO 10/2021Novi letni gumi. S...

Ф   пред 3 месеци - Автомобили -   Skopje

210,000 ден

Зачувај
0 FIAT DOBLO 2013 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
FIAT DOBLO 2013

FIAT DOBLO 2013 година на производство1300 cm355 kw1925 вкупна тежина655 носивост Б категорија143500 километ...

Ф   пред 3 месеци - Автомобили -   Skopje

266,600 ден

Зачувај
0 FIAT DOBLO 2014 година на производство | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
FIAT DOBLO 2014 година на производство

FIAT DOBLO 2014 година на производство1300 cm355 kw2000 вкупна тежина655 носивост Б категорија169000 километ...

Ф   пред 3 месеци - Автомобили -   Skopje

279,000 ден

Зачувај
7 Passat 1.6 BLUEMOTION 2014GOD. | Македонија, Tetovo, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Passat 1.6 BLUEMOTION 2014GOD.

Kolata e kako nova.Od oprema poseduva se .....Registrirana e do 10-2021god.ima 4 novi gumi i felni .Bez nikakvi MAANI ko...

Ф   пред 3 месеци - Автомобили -   Tetovo

738,000 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе во предвид при купување на користени автомобили?

Постојат многу работи кои треба да се земат во предвид при купување на користени автомобили. Во спротивно, може да наидете на проблеми, да го купите возилото на многу повисока цена од вистинската пазарна вредност, или можеби сте незадоволни од возилото што сте го купиле и може да наидете до загуба на вашите пари. Се обидовме да ви помогнеме со писмен дел за да не мора да се грижите при купување на автомобил и да можете да направите добар избор.

Еве ги чекорите за да бидете претпазливи:

1. Осигурете се дека сте го одбрале точнот возило.

Откако ќе го поставите вашиот буџет, проверете дали го изберете возилото што е соодветно за вас. Запрашајте се зошто возилото е тоа што го сакате, кои се добрите страни за вас.
На пример, Дали ќе одите на семеен пикник? Дали ќе одите на одмор или ќе одите на работа? Дали сакате безбеден автомобил или автомобил со помал трошок на гориво? Дали се работи за автоматски автомобил или рачен менувач?

2. Добијте просечна вредност на возилото.

Пред да контактирате со продавачот, проверете ги пазарните вредности на возилото по ваш избор. Осигурете се дека другите возила што ги истражувате се со ист модел и возраст. Тогаш ќе можете да го направите индексот на цени подобар во вашата средба со продавачот.

3. Контактирајте го продавачот.

Поставете ги следниве основни прашања на првиот телефонски разговор:
Зошто сакаате да го продадете возилото?
Од кога, колку време го возете возилото?
Дали има големи несреќи?
Дали некогаш е оштетен?
Како е возилото воопшто?
Како е моторот на возилото?
Кога се изврши последното одржување и кои делови беа сервисирани?

4. Секогаш побарајте помош од личност која има познавање.

За разумна цена, покажете го возилото на добар автосервис. Ако услугата за возило се одржува, јавете се на услугата на соодветната марка и побарајте записи за услуги.

5. Направете добра зделка при купување.

Дури и ако продавачот рече дека нема зделка, мора да преговарате. Ако забележите било какви дефекти, кажете му на продавачот и побарајте намалување на цената. Можете да зборувате за пазарните цени. Одредете го вашиот план за договор пред да одите на интервју.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.